2023’te Çıkan Teknolojik Aletlere Göz Atıyoruz: İşte Bu Yıla Damga Vuran 10 Cihaz

Teknolojide artık ne kadar ileri gidilebilir diye düşünürken birbirinden farklı özelliklere sahip yeni ürünler piyasaya sürülmeye devam ediyor. İşte 2023 yılının öne çıkan teknolojik ürünleri ?

1. Katlanabilir OLED ekran

Güney Koreli teknoloji üreticisi Samsung, katlabilir ekran teknolojisinin öncüleri arasında. Şirket katlanabilir teknolojisi telefonun ötesine taşımak istiyor. Samsung’ın 2023’te tanıttığı yeni konsept cihazında katlanabilir OLED ekran kullanıldı.

2. Vücut ısısıyla şarj ola akıllı saat

Akıllı saatlerin arasında en ilginç özelliğe sahip olan, Baracoda’danın ürettiği BHeart akıllı saati geceleri vücut ısısı ve hareketiyle şarj oluyor. CES’ten Yenilik Ödülü alan cihaz sürdürülebilirlik özellikleriyle de öne çıkıyor.

3. Canlı yayın yapan fırın

Samsung’ın bir diğer yeniliği ise canlı yayın yapabilen fırın! Mutfakta hayatı kolaylaştıracak Bespoke AI Wall Oven adındaki fırının içerisinde bulunan kamerayla canlı yayın yapmak mümkün.

4. Dokunmatik ekranlı kulaklık

Ses sistemleri üreticisi JBL’in Tour Pro 2 adını verdiği bu yeni kablosuz bluetooth kulaklığı 1.45 inçlik dokunmatik ekrana sahip ve 250 dolarlık bir fiyatı var.

5. Çalışırken egzersiz yapılabilen bisiklet masası

Acer’ın sürdürülebilir ve sağlıklı yaşam tarzlarını desteklemek için kondisyon bisikleti ile birleştirilmiş bir masa olan eKinekt BD 3 bisiklet masası, kullanıcıların çalışırken egzersiz yapmasına olanak sağlıyor. Sürücünün pedal çevirerek ürettiği kinetik enerji, hem makineye güç sağlıyor hem de istenilen cihazları şarj ediyor.

6. Gözlüksüz 3D OLED laptop

Asus’un ürettiği, gözlüksüz üç boyutlu ekrana sahip olan Vivobook Pro 16X OLED modeli 3.2K görüntü sunan hızlı OLED panele sahip. Bilgisayarda Intel Core i9–13980HX işlemci NVIDIA GeForce RTX 4070 grafik kartı bulunuyor.

7. Evde kan testi platformu

Ev ortamında, laboratuvar kalitesinde kan testi imkânı veren SiPhox Home, tek bir numunede enflamasyon, metabolizma, hormonal ve kalp sağlığının temel biyobelirteçleri için bir dizi test yapabilmek üzere tasarlanmış. Şu anda yalnızca araştırma amaçlı kullanım için mevcut olan SiPhox Home, bir damla kandan daha azını gerektiriyor ve sonuçları 5 dakikadan kısa bir sürede çıkarıyor.

8. Kablosuz TV

Displace, dünyanın ilk gerçek kablosuz TV’sini CES 2023’te görücüye çıkardı. Şu anda piyasada bulunan diğer TV’lerin aksine, Displace 55″ 4K TV’ler değiştirilebilir pil sistemiyle geliyor. 9 kg’dan hafif olan taşınabilir cihaz, herhangi bir montaj gerektirmeden tescilli aktif döngü vakum teknolojisi sayesinde herhangi bir yüzeye kolayca sabitlenebiliyor.

9. Güvenliği artıran yenilikçi araç kamerası

Akıllı ev güvenlik sistemleri alanında sunduğu yenilikçi ürünlerle dikkat çeken Ring’in yerleşik NightVision algılama özelliği sayesinde iki HD kameraya sahip bu araç kamerası, arabanıza video ve hareket güvenliği sağlıyor ve aracınızın iç güvenliği dışında aynı zamanda dış çevrede meydana gelebilecek olası tehlikeleri de takip ediyor. Bu sayede herhangi bir tehlike durumunda telefonunuza bildirim gönderiyor.

10. 18 inçlik laptop

Dizüstü bilgisayarların oyun için daha çok kullanılmasıyla birlikte ekranlar da büyümeye başladı. Zaman içinde ekran teknolojisi de gelişti ve köşelerde daha az boşluk mümkün oldu. Dell, Alienware modelinde 18 inç ekrana sahip yeni bir laptop tanıttı. Oyun oynamayı sevenlerin tercih edebileceği bu cihazda 13th Gen Intel Core i9-13980HX işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4090 Laptop GPU bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x