Bunu ayda bir kez yaparsanız çamaşır makineniz yıllarca bozulmaz…

Birincisi, modern çamaşır makinelerinin kendi kendini temizleme işlevi vardır. Çalışma sıklığına göre periyodik olarak açılmalıdır. Cihazı sık kullanıyorsanız bu modu ayda bir kez açın. Eğer çamaşır makinenizde böyle bir fonksiyon yoksa yüksek sıcaklıkta uzun yıkama modunu açın.

Filtrelerin düzenli olarak temizlenmesi de gereklidir.

İkincisi, çoğu şey çamaşır tozunun kalitesine bağlıdır. Fosfat içeriği yüksek ürünler makinenin ömrünü kısaltacaktır. Ve çamaşır makinesini aşırı yüklemeyin. Tamburun maksimum dörtte üçüne kadar doldurulması tavsiye edilir.

Yıkamadan sonra çamaşır makinesinin ısıtıcısında tuz birikintileri şeklinde bir kaplama kalır. Çıkarılmadığı takdirde ısıtma elemanına ciddi zarar verebilir ve makinenin ömrünü kısaltabilir. Bu, düzenli temizlikle önlenebilecek en yaygın sorunlardan biridir.

Bu işlemi evde kendiniz gerçekleştirebilirsiniz.

İhtiyacın olacak ürünler:

Sitrik asit ve asedik asit (beyaz sirke) ; karbonat; mağazadan satın alınan özel kireç önleyici ürünler. Organik ve inorganik asitler – sitrik ve asetik – tuzları ve mineral birikintilerini etkili bir şekilde çözer ve kullanımı oldukça kolaydır.

Deterjan bölmesini temizleyip durulayın. 3 yemek kaşığı karbonat ve 150 gram sitrik asit alın, iyice karıştırın. Toz bölmesine dökün. Boş makineyi açın ve en yüksek sıcaklık programına ayarlayın. Program bittikten sonra, kalan soda ve asitin tamamen yıkanması için ek bir durulama modu çalıştırın. Tambur tamamen kuruyana kadar kapağı açık bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x