Filistin Yönetimi lideri Abbas, Moskova ziyaretine hazırlanıyor

Filistin’in Rusya Büyükelçisi Abdelhafiz Nofal, Filistin Yönetimi lideri Başkanı Mahmud Abbas’ın Moskova ziyareti hazırlıklarına başlandığını duyurdu. Filistin’in Rusya Büyükelçisi Abdelhafiz Nofal, Rus devlet kanalı Rossiya 24’e yaptığı açıklamada Abbas’ın, Moskova ziyareti için hazırlıkların sürdüğünü bildirdi.

Sputnik’in aktardığına göre Nofal, Filistin ve Rusya arasında yakın gelecekte olası resmi temaslara ilişkin soruya verdiği yanıtında, “Moskova ile günlük temaslarımızı sürdürüyoruz. Şu anda devlet başkanımız Mahmud Abbas’ın Moskova ziyareti için hazırlıklar sürüyor” ifadelerini kullandı. Filistinli diplomat, ülkesinin, Moskova’nın İsrail ile yaşanan gerilimin çözümü konusundaki tutumunu takdir ettiğini de sözlerine ekledi.

Bir gün önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Abbas’la, kabine toplantısına ara vererek telefonda görüşmüştü. Daha önce Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Mahmud Abbas’ın bu yılın sonuna kadar Rusya’yı ziyaret etmeyi planladığını bildirmişti. Maliki, aynı zamanda kendisinin de yakında Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile müzakereler için Moskova’ya gitmeyi planladığını vurguladı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x