Hasan Bitmez’in vefat haberinin TBMM’ye ulaştığı an! Sırrı Süreyya Önder konuşmakta güçlük çekti

Birkaç gün önce TBMM Genel Kurulu’nda fenalaştıktan sonra hastanede tedavi altına alınan Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez vefat etti. Bitmez’in vefat haberini alan TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, acı haber nedeniyle grup başkanvekillerini arkaya davet etti, birleşime ise ara verildi.

YAŞAMINI YİTİRDİ

TBMM Genel Kurulu’nda, Saadet Partisi Kocaeli Milletvekili Hasan Bitmez, kürsüde konuşurken fenalaşarak yere yığıldı. Uzun süre kalp masajı yapılan Bitmez, sedye ile Genel Kurul salonundan çıkarıldı. 2 gündür hastanede tedavi gören Bitmez, bugün hayatını kaybetti.

TBMM’DE ACI HABERİN ARDINDAN BİRLEŞİME ARA VERİLDİ

Bitmez’in vefatı siyaset dünyasını yasa boğarken, acı haber TBMM’de de büyük bir üzüntüyle karşılandı. O anlarda TBMM kürsüsünde konuşma gerçekleştiren CHP İzmir Milletvekili Ahmet Tuncay Özkan’dan özür dileyen TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, acı bir haber aldıklarını söyledi.

Önder, “Sayın Özkan sizden ve genel kuruldan özür dileyerek araya giriyorum. Bir acı haber aldık, oturum açıldığında size yeniden söz vereceğim. Sayın grup başkanvekillerini arkaya davet ediyorum. Birleşime 20 dakika ara verilmiştir” dedi.

Sırrı Süreyya Önder

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x