Xiaomi 14 Ultra, William Lu liderliğinde tanıtılacak

Xiaomi’nin CEO’su ve Kurucu Ortağı Lei Jun, şirketin yeni Genel Müdürü olarak William Lu’nun atandığını duyurdu. Kurucu ayrıca, yeni atanan Xiaomi GM’in Xiaomi 14 Ultra’nın tanıtımını da üstleneceğini belirtti.

Çinli teknoloji devinin CEO’su tarafından yapılan bir açıklamada, Xiaomi SU7’nin yerel lansman öncesinde ülke genelinde yol testlerinden geçtiği ifade edildi. Lei Jun, kendisinin elektrikli araç işine adanmış olması sebebiyle, markanın Genel Müdürlüğü görevine William Lu’nun getirildiğini ve yaklaşan akıllı telefon lansmanlarında sahneye çıkacağını belirtti. Özellikle, William’ın sahne alacağı ilk cihazın amiral gemisi Xiaomi 14 Ultra olacağı vurgulandı.

Xiaomi 14 Ultra, William Lu liderliğinde tanıtılacak

William, başka bir tweet ile rolünü doğruladı ve Xiaomi 14 Ultra’nın lansmanıyla ilgili heyecanını dile getirdi. Yani, yeni nesil amiral gemisinin piyasaya sürülmesi çok yakın. Geçtiğimiz hafta, premium sınıf cihaz büyük platformlar olan TUV Rheinland ve IMDA’da sertifikalandırıldı. Ayrıca, GeekBench’te görülen bir listeleme, cihazın sentetik benchmark skorlarını ve bazı anahtar özelliklerini ortaya çıkardı. Cihazın, Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile birlikte, 16GB’a kadar RAM ile donatılacağı bekleniyor.

Xiaomi 14 Ultra‘nın kutudan çıkar çıkmaz Android 14 işletim sistemiyle çalışacağı da bilgiler arasında. Bilinen bir duyumcuya göre, cihazın 80W kablosuz hızlı şarj özelliği sunması da bekleniyor. 14 Ultra ile birlikte geleceği söylenen bir başka dikkat çekici özellik ise uydu bağlantısı. 3C sertifikası, ayrıca bir Kablosuz Kamera Kiti’nin de geliştirilmekte olduğunu doğruluyor. Daha fazla güncelleme için bizimle kalın, bu modelle ilgili daha fazla bilgi vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x