Yeşil Sol Parti’li Saki’den Marmaray’a tepki: İktidar LGBTİ+’lara saldırırken TCDD de bu nefret trenine atlamaktan geri durmamış

Kaos GL’nin “Kamu Spotu” başlığıyla “Ayrımcılığa, baskıya, şiddete, nefrete karşı el ele!” diyerek paylaştığı video hakkında suç duyurunda bulunan Marmaray’a tepki gösteren Yeşil Sol Partili Özgül Saki, “Tüm kamu kurumları gibi TCDD de herkese ayrımcılık yapmadan eşit hizmet sunmakla yükümlüdür” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Marmaray’da bir vagonda çekilen ve “Nefrete karşı el ele” mesajı veren Kaos GL’nin kamu spotu hakkında suç duyurusunda bulunduğunu duyurdu. TCDD, suç duyurusuna, çekim izninde başvurudaki amacından “saptığını” gerekçe gösterdi. 

Yeşil Parti Milletvekili Özgül Saki ise Kaos GL’nin videosuna suç duyurusunda bulunan Marmaray’a tepki gösterdi. Saki, X hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

TIKLAYIN – TCDD’den, KAOS GL’nin “Nefrete karşı el ele” kamu spotuna suç duyurusu

“İktidar LGBTİ+’lara saldırırken TCDD de bu nefret trenine atlamaktan geri durmamış. İktidar tarafından beslenen dernek, yapı ve platformlarca halkın bir kesimini diğer kesimine karşı kine, nefrete teşvik eden, LGBTİ+ düşmanı paronoyayı körükleyen kamu spotları yayınlanmasını suç olarak görmeyenler; ayrımcılığa karşı mesaj içeren, bir arada yaşamı savunan bir tanıtım filminden suç unsuru yaratmaya çalışıyor. Tüm kamu kurumları gibi TCDD de herkese ayrımcılık yapmadan eşit hizmet sunmakla yükümlüdür.”

Kaos GL’nin Kamu Spotu ise şu şekilde:

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x